Projektowanie identyfikacji wizualnej

W dzisiejszych czasach, czasach ogromnej konkurencji rynkowej, identyfikacja wizualna jest nieodzownym elementem każdej firmy która stawia na sukces. Określony wygląd firmy potrafi zagwarantować nie tylko klientów i partnerów biznesowych, ale pomaga również stworzyć wyjątkowy obraz firmy, która jest konkurencyjna, stawia na wysoką jakość, dba o swoich klientów oraz partnerów biznesowych. W świecie biznesu wizerunek firmy jest niezwykle istotny, dlatego szczegółowo zaplanowany i przegotowany System Identyfikacji Wizualnej, jest na pewno ważnym składnikiem sukcesu firmy. OKO GRAPhia jest polsko - holenderskim studiem grafiki, specjalizującym się profesjonalnym projektowaniem identyfikacji wizyalnej. Łącząc doświadczenie z nowoczesnymi metodami projektowania tworzymy profesjonalne systemy identyfikacji wizualnej zarówno dla firm krajowych jak i zagranicznych.

Projektowanie identyfikacji wizualnej

Gdy początkująca firma wchodzi na rynek, pierwszym zadaniem jakie sobie ona stawia jest wykreowanie własnego wizerunku czyli tożsamości, tak by stać się rozpoznawalną na tle innych przedsiębiorstw. Posiadanie przemyślanej identyfikacji jest niemal podstawą rozpoczęcia działalności firmy, ale oczywiście można ją stworzyć przy kilkuletnim lub kilkunastoletnim funkcjonowaniu firmy.

Identyfikacja wizualna jest to opracowany, jednolity spis elementów graficznych, przy czym musi on być konsekwentnie przestrzegany. Poprzez dane elementy graficzne firma jest spostrzegana i odbierana przez klientów. Identyfikacja wizualna stanowi całość symboliki wykorzystywanej przez firmę. Elementami składającymi się na wizerunek firmy są: nazwa firmy, jej graficzna forma czyli logo, barwy firmowe, symbole ozdobne, krój czcionki, koncepcje reklam i materiałów prasowych itd. Wszystkie te elementy pomagają w budowaniu wizerunku firmy, pokazują wartość oferty oraz idee jakie przedsiębiorstwo chce przekazać klientowi.

Prosty system identyfikacji wizualnej

Tworząc każdą firmę - małą, rodzinną czy dużą korporację powinniśmy zadbać o to, aby klient nas zapamiętał i dobrze kojarzył. Każda firma, zarówno ta mała o ograniczonym budżecie jak i ta duża powinna posiadać system identyfikacji wizualnej. Do podstawowych elementów prostej identyfikacji wizualnej należą: logo, wizytówka, papier firmowy i strona internetowa.

Logo firmy & identyfikacja wizualna

Logo jest podstawowym elementem wizerunku, tożsamości twojej firmy. Będąc właścicielem unikalnego logo, budzisz w klientach zaufanie, zyskujesz ich uznanie i renomę na rynku a przy tym także indywidualny charakter firmy, który wyróżni cię spośród konkurencji i utożsami się z profilem działań przedsiębiorstwa. Właściwie zaprojektowane logo powinno być unikatowe i jednocześnie proste, ponieważ ma ono łatwo dać się zapamiętać, a co najwarzniejsze powinno wyrażać charakter firmy.

Wizytówka & identyfikacja wizualna

Wizytówka służy obecnie do przekazania i zachowania danych adresowych i znacząco ułatwia kontakty międzyludzkie. Jest ona nieodzownym elementem w pracy i życiu towarzyskim. Wizytówka, musi posiadać atrakcyjny wygląd i wzbudzać zaufanie u klienta.

Papier firmowy & identyfikacja wizualna

Papier firmowy obok wizytówek jest niezastąpiony w kontaktach z klientami, jest także jednym z najczęścej stosowanych, elementem identyfikacji firmy. Wykorzystywany jest do prowadzenia korespondencji firmowej między podmiotami gospodarczymi. Profesjonalnie zaprojektowany papier firmowy pozwoli klientom na szybkie rozpoznanie firmy. Jest to atrybut każdego dobrze zorganizowanego przedsiębiorstwa.

Strona internetowa & identyfikacja wizualna

O tym, że strona internetowa jest niezbędna dla każdej firmy, nie trzeba już nikogo przekonywać. Posiadanie własnej strony internetowej przez firmę stało się dzisiaj wręcz obowiązkiem. Strona internetowa daje nieograniczone możliwości prezentacji usług oraz produktów firmy, poszerza liczbę kanałów komunikacyjnych na linii klient - firma, a także pozwala na kontakt z przedsiębiorstwem z dowolnego miejsca.

Prosta strona internetowa to rozwiązanie dla małych firm i osób potrzebujących swojej wizytówki sieciowej. OKO GRAPhia oferuje zarówno proste strony będące sieciowymi wizytówkami małych firm, jak i rozbudowane serwisy o znacznym stopniu złożoności.

Kompleksowy system identyfikacji wizualnej firmy

W zależności od wielkości firmy system identyfikacji wizualnej może być mniej lub bardziej rozbudowany. W skład rozbudowanego systemu identyfikacji wchodzą:

> nazwa firmy
> symbol firmowy (logo)
> kolory firmowe
> księgę znaku
> symbole dekoracyjne
> typografia firmowa (liternictwo)
> druki firmowe
> identyfikatory pracowników
> stemple
> materiały reklamowe
> środki transportu
> ubiór pracowników
> wystrój zewnętrzny i wewnętrzny budynków
> architektura i wystrój wnętrz biurowych
> informacja wizualna (tablice, szyldy firmowe etc.)
> flagi i transparenty firmowe
> opakowania
> koncepcja wystroju stoisk targowych

OKO GRAPhia jest w stanie stworzyć profesjonalny system identyfikacji wizualnej, który sprawi by Twoja firma stała się wyjątkowa, zarówno w internecie jak i w rzeczywistości.

Identyfikacja wizualna - proces tworzenia

Każdy projekt traktujemy indywidualnie, gwarantuje to niepowtarzalność jego wyglądu. Dlatego bezpośredni kontakt z naszymi klientami stanowi podstawę naszej pracy. W czasie osobistej rozmowy ze zleceniodawcą staramy się zebrać jak najwięcej informacji dotyczacych przyszłego projektu.

Zdaża się że ze względu na odległość osobisty kontakt z klientem jest niemożliwy. Daltego istnieje możliwość kontaktu z nami przy pomocy e-maila, skype'a lub też drogą telefoniczną.

Zebrane informacje wyposażą nas w wiedzę potrzebną do rozpoczęcia pracy nad projektem. Proces tworzenia rozpoczyna się od idei na podstawie której powstają pierwsze szkice.

Ekperymentujemy z papierem, liternictwem, kolorem i formą staramy się mieszać różne techniki aby uzyskać niespotykany i oryginalny efekt.

Pracę nad zleceniem kończymy tylko wtedy kiedy zleceniodawca jest wpełni zadowolony z projektu i zaakceptuje jego końcowy efekt.

Nasze ceny

Indywidualne podejście do każdego zleconego projektu wymaga od nas elastyczności cenowej. Staramy się zadowolić zarówno duże korporacje, małe firmy i organizacje czy też osoby prywatne.

Zawsze z góry ustalamy z naszymi klientami cenę za dany projekt. Ilość szkiców czy długość trwania projektu nie ma wpływu na z góry ustaloną cenę. W przypadku dużych (długotrwałych) projektów możemy poprosić zleceniodawcę o zaliczkę.

Aby dowiedzieć się o cenach naszych usług wypełnij formularz wyceny. Skorzystania z formularza jest bezpłatne i nie zobowiązuje do skorzystania z naszych usług. »» zapytaj o cenę