Projektowanie ulotek

Ulotka jest najtańszą i zapewne dlatego najbardziej rozpowszechnioną formą drukowanej reklamy. Ulotki spotyka się na każdym kroku. W sklepie, centrum miasta, skrzynce pocztowej, za wycieraczką aut lub w każdym innym miejscu, które daje szansę spotkania potencjalnego klienta. Studio OKO GRAPhia specjalizuje się w kompleksowej obsłudze w obrębie produkcji ulotek - od przygotowania projektu aż do druku.

Co to jest ulotka...

Ulotka to często stosowane źródło wiedzy o organizacji, materiał reklamowo-informacyjny, którego przeczytanie powinno zająć jak najmniej czasu, a jednocześnie dostarczyć jak największej ilości informacji. Informacje, które zostaną umieszczone na ulotce powinny być rzeczowe i konkretne – wymaga to bardzo precyzyjnego określenia jej celu. Przy konstrukcji ulotki często stosowane są podtytuły, śródtytuły oraz wypunktowania, które pozwalają zapewnić zwięzłość i przejrzystość. Inaczej będzie przygotowana ulotka, której zadaniem jest informować o działaniach organizacji, inaczej taka, która zaprasza na koncert.


OKO GRAPhia flyers design

Zasady tworzenia ulotki:

• ulotka musi zawierać informacje, których szuka adresat: przyciągający nagłówek wskazuje odbiorcy korzyść (przynajmniej jedną) albo/oraz wywołuje ciekawość. Nagłówek to najbardziej istotna część ulotki.

• ulotka musi być łatwa w odbiorze, bez trudnych słów: ludzie nie lubią czytać tekstów, których nie rozumieją; powinna oddziaływać na emocje, wyobraźnię

• ulotka musi być logiczna i zaplanowana, zawierać zwięzły przekaz: zdania krótkie, najlepiej równoważniki zdań; użycie jasnego i prostego języka (nie stosuje się wyszukanych porównań czy dwuznaczności)

• ulotka musi sprzedawać najważniejsze informacje już w śródtytułach

• ulotka musi być przejrzysta i czytelna – z zawartością ulotki odbiorca może się zapoznać w ciągu ok. 1 min

• ulotka musi być ładna i przyciągać uwagę – należy zadbać o oryginalność, atrakcyjność wizualna

• ulotka musi być poprawna stylistycznie i edytorsko.

Proces tworzenia ulotki

Każdy projekt traktujemy indywidualnie, gwarantuje to niepowtarzalność jego wyglądu. Dlatego bezpośredni kontakt z naszymi klientami stanowi podstawę naszej pracy. W czasie osobistej rozmowy ze zleceniodawcą staramy się zebrać jak najwięcej informacji dotyczących przyszłego projektu.

Zdaża się że ze względu na odległość osobisty kontakt z klientem jest niemożliwy. Daltego istnieje możliwość kontaktu z nami przy pomocy e-maila, skype'a lub też drogą telefoniczną.

Aby stworzyć ulotkę, z której będziesz naprawdę dumny, musimy dowiedzieć się wszystkiego, czego oczekujesz. Musimy znać nie tylko cel realizacji, ale przede wszystkim dobrze poznać twoją dzialalność.

Przed rozpoczęciem pracy nad ulotką należy przygotować:

- teksty
- zdjęcia lub ilustracje

Zdjęcia powinny być dostarczone w rozdzielczości 300dpi. Jeżeli nie posiadasz zdjęć możemy wykożystać zdjęcia z własnych zasobów, istnieje też możliwość ich kupna z internetowych banków zdjeć. Możemy też wykonać zdjęcia specjalnie dla potrzeb danego projeku. Z chęcią możemy zająć się zilustrowaniem twojej ulotki.

Po otrzymaniu wszystkich materiałów i informacji możemy rozpocząć pracę nad projektem. Proces tworzenia rozpoczyna się od idei na podstawie której powstają pierwsze szkice.

Ekperymentujemy z papierem, liternictwem, kolorem i formą staramy się mieszać różne techniki aby uzyskać niespotykany i oryginalny efekt.

Pracę nad zleceniem kończymy tylko wtedy kiedy zleceniodawca jest wpełni zadowolony z projektu i zaakceptuje jego końcowy efekt.

Nasze ceny

Indywidualne podejście do każdego zleconego projektu wymaga od nas elastyczności cenowej. Staramy się zadowolić zarówno duże korporacje, małe firmy i organizacje czy też osoby prywatne.

Zawsze z góry ustalamy z naszymi klientami cenę za dany projekt. Ilość szkiców czy długość trwania projektu nie ma wpływu na z góry ustaloną cenę. W przypadku dużych (długotrwałych) projektów możemy poprosić zleceniodawcę o zaliczkę.

Aby dowiedzieć się o cenach naszych usług wypełnij formularz wyceny. Skorzystania z formularza jest bezpłatne i nie zobowiązuje do skorzystania z naszych usług.

zapytaj o cenę »»