Projektowanie folderów

Folder zwany także w Polsce ulotką składaną to w dalszym ciągu najbardziej rozpowszechniona i ceniona forma prezentacji przedsiębiorstwa oraz jego oferty. Folder pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, umożliwia prezentację usług oferowanych przez firmę czyniąc oferowany produkt lub usługę jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Dobrze zaprojektowany folder przedstawia nie tylko informacje ofertowe, ale również buduje wizerunek firmy w oczach klienta. Studio OKO OKO GRAPhia specjalizuje się w profesjonalnym projektowaniu folderow. Łącząc doświadczenie z nowoczesnymi metodami projektowania tworzymy unikatowe projekty folderów najwyższej jakości, zarówno dla firm krajowych jak i zagranicznych.

Foldery reklamowe

Folder może realizować kilka podstawowych funkcji. Często pełni rolę reprezentacyjną, przedstawia firmę, jej historię oraz profil działalności, prezentuje tzw. misję firmy, plany. Raz zaprojektowany, w miarę potrzeb uaktualniany, może funkcjonować przez lata. Folder może również, prezentując grupę produktów lub pojedynczy produkt czy usługę, realizować funkcję handlową. Rzecz oczywista, jak każdy materiał reklamowy również folder musi współgrać z systemem identyfikacji wizualnej. W dużych firmach publikowane i rozprowadzane bywają foldery wewnętrzne, skierowane do pracowników, wspomagające budowanie zespołu, często pełniące, w części lub w całości, funkcje szkoleniowe czy instruktażowe.

Co to jest folder?

Folder mylony jest często z ulotką, broszurą czy też katalogiem. Jest to arkusz papieru złożony na kilka cześci, w przeciwieństwie do broszury czy katalogu nie jest on szyty ani klejony.

Rodzaje foderów


Folder Zigzag (składany w Z)

Folder Tryptyk (składany w C)

Folder standardowy (składany w na pół)


Nietypowe foldery
Oczywiście istnieje możliwość zaprojektowania folderu który będzie odbiegał od powszechnie przyjętych standardów. Papier pozwala wyczarować prawdziwe cuda można go sładać na wiele różnych sposobów, wystarczy tylko odrobina wyobraźni.

Projektowanie folderów

Każdy projekt traktujemy indywidualnie, gwarantuje to niepowtarzalność jego wyglądu. Dlatego bezpośredni kontakt z naszymi klientami stanowi podstawę naszej pracy. W czasie osobistej rozmowy ze zleceniodawcą staramy się zebrać jak najwięcej informacji dotyczących przyszłego projektu.

Zdaża się że ze względu na odległość osobisty kontakt z klientem jest niemożliwy. Daltego istnieje możliwość kontaktu z nami przy pomocy e-maila, skype'a lub też drogą telefoniczną.

Aby stworzyć folder, z którego będziesz naprawdę dumny, musimy dowiedzieć się wszystkiego, czego oczekujesz. Musimy znać nie tylko cel realizacji, ale przede wszystkim dobrze poznać twoją dzialalność.

Przed rozpoczęciem pracy nad folderem należy przygotować:

- teksty
- zdjęcia lub ilustracje


Zdjęcia powinny być dostarczone w rozdzielczości 300dpi. Jeżeli nie posiadasz zdjęć możemy wykożystać zdjęcia z własnych zasobów, istnieje też możliwość ich kupna z internetowych banków zdjeć. Możemy też wykonać zdjęcia specjalnie dla potrzeb danego projeku. Z chęcią możemy zająć się zilustrowaniem twojego folderu.

Po otrzymaniu wszystkich materiałów i informacji możemy rozpocząć pracę nad projektem. Proces tworzenia rozpoczyna się od idei na podstawie której powstają pierwsze szkice.

Ekperymentujemy z papierem, liternictwem, kolorem i formą staramy się mieszać różne techniki aby uzyskać niespotykany i oryginalny efekt.

Pracę nad zleceniem kończymy tylko wtedy kiedy zleceniodawca jest wpełni zadowolony z projektu i zaakceptuje jego końcowy efekt.

Nasze ceny

Indywidualne podejście do każdego zleconego projektu wymaga od nas elastyczności cenowej. Staramy się zadowolić zarówno duże korporacje, małe firmy i organizacje czy też osoby prywatne.

Zawsze z góry ustalamy z naszymi klientami cenę za dany projekt. Ilość szkiców czy długość trwania projektu nie ma wpływu na z góry ustaloną cenę. W przypadku dużych (długotrwałych) projektów możemy poprosić zleceniodawcę o zaliczkę.

Aby dowiedzieć się o cenach naszych usług wypełnij formularz wyceny. Skorzystania z formularza jest bezpłatne i nie zobowiązuje do skorzystania z naszych usług.

zapytaj o cenę »»