Ilustracje

"Obraz mówi więcej niż tysiąc słów". Dlatego tak ważne są ilustracje i zdjęcia obok treści artykułów, książek czy wszelakich materiałów reklamowych. Jedną ilustracją można przedstawić historię której nie da się ubrać w słowa. Ilustracja może bawić, smucić, złościć, prowokować, jednym słowem grać na ludzkich uczuciach. OKO GRAPhia wykonuje ilustracje do książek, pełne fantazji ilustracje dla dzieci, ilustracje edukacyjne czy też dla potrzeb reklamy.

Studio ilustracji

OKO GRAPhia jest polsko - holenderskim studiem komunikacji wizualnej specjalizującym się w projektowaniu graficznym i ilustracji. W hierarchii wszystkich dziedzin grafiki użytkowej z którymi nasze studio ma doczynienia to właśnie ilustracja zajmuje szczególnie ważne miejsce. Wykożystując nasze artystyczne umiejętności, wiedzę i wyobraźnię tworzymy ilustracje do książek, ilustracje dla dzieci, ilustracje edukacyjne, ilustracje redakcyjne, komiksy oraz ilustracje dla potrzeb reklamy. Tworząc ilustracje dla naszych klientów wnosimy naszą kreatywność, doświadczenie, entuzjazm oraz pełne zaangażowanie. Stawiamy na wysoką jakość, efektywność, funkcjonalność oraz oryginalność projektów.

O ilustracji

Ilustracja odgrywa ogromną rolę w projektowaniu graficznym, działa poprzez obraz, dopowiada tekst, jest lubiana przez odbiorców a jednocześnie jest zjawiskiem artystycznym. Naszym zadaniem jako ilustratorów NIE JEST fotograficzne odzwierciedlenie rzeczywistości, lecz jej interpretowanie, wydobywanie czy nadawanie znaczeń emocjonalnych, intelektualnych, estetycznych, twórcze przekształcanie widzianego świata. Ponieważ zadaniem ilustracji jest nie tylko przedstawianie, ale także wyrażanie. Ilustracja musi być oszczędna i lapidarna - jak dobry tekst - i musi być zrozumiała dla odbiorcy, by poruszać fantazję, zachęcać do poszukiwań, zmuszać do zastanowienia się.

Ilustracje

 • Ilustracje do książek

  Na piękno książki składa się nie tylko tekst wraz ze swym znaczeniem. Oprawa, szata graficzna w skład, której wchodzi również ilustracja istnieją w kulturze prawie tak długo jak sama książka... czytaj więcej »

 • Ilustracje dla dzieci

  W książkach dla dzieci ilustracja spełnia wielostronne zadania. Jedno z nich to wzbudzanie estetycznych odczuć u dzieci, musi ona ułatwiać proces poznawczy i spełniać funkcje dydaktyczne... czytaj więcej »

 • Ilustracje reklamowe

  Ilustracja ma w reklamie i marketingu bardzo długą tradycje. Ilustracja reklamowa to wspaniały pomysł, żeby zaprezentować swoje produkty, firmę, usługi szerokiej grupie odbiorców... czytaj więcej »

 • Komiks

  Komiks jest swoistym połączeniem słowa i obrazu, tworzącym nową jakość, niebędącą prostą syntezą iilustracji i tekstu. Jest on ciekawym zjawiskiem artystycznym, literackim i społecznym... czytaj więcej »

 • Graffiti & Dekoracyjne malowanie

  Graffiti reklamowe to niepowtarzalna i oryginalna forma wzbudzenia zainteresowania marką lub produktem, która pozwala zbudować silny przekaz... czytaj więcej »